Neden Güneş Enerjisi ?

Güneş Enerjisi Nedir ?

Güneş enerjisi zararlı gaz salınımın olmadığı, güneş ışınlarından üretilen temiz enerji kaynağıdır. Güneşte oluşan tepkimeler sonucunda oluşan enerjinin birazı dünyaya ulaşan ışınım enerjisidir. Bu enerji alüminyum konstrüksiyon kitler ile solar montaj sistemleri ile güneş enerji panelleri yardımıyla güneş panelleri sistemi kurularak kullanılabilir enerjiye çevrilir. Bu çevrilen enerji ev işyeri ofis gibi ve endüstriyel alanlarda elektrik tüketiminde büyük tasarruflar yapmaya yarar.

Solar Montaj Sistemi Nedir ?

Solar montaj alüminyum konstrüksiyon kitleri yardımı ile fotovoltaik gibi sistemlerin kurulumunu çok daha kolay hale gelmesi için yapılan sistemdir.  Genel anlamda tanımlanacak olursa güneş panellerinin montajını güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilmek için kullanılan sistem bileşenlerine verilen isimdir.

Güneş Paneli Montajı

Güneş enerji sistemleri montajı profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Profesyonel bir ekip tarafından yapılmadığında tam verimlilik alamazsınız. Peki güneş paneli montajı nasıl yapılır hangi malzemeler kullanılır;

 1. Güneş paneli
 2. Akü
 3. Şarj kontrol cihazı
 4. İnverter
 5. Konvektörler
 6. 4lü veya 6lı solar kablo

Güneş panelinin montajında çatının kullanılacak olan kısmını güney cephe olmasına özen gösteriyoruz. Sonrasında Alüminyum konstrüksiyon kitler ile solar montaj sistemi yardımıyla panellerimizi rüzgâra dayanıklı olacak şekilde montajımızı yapıyoruz. Montaj sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar;

 1. En öncelikle profesyonel bir ekip tarafından yapılmalı
 2. Çatının cephesine dikkat edilmeli güney cephe olmasına özen gösterilmeli güney cephe olması panelin daha verimli olmasına yarar.
 3. Montaj da kullanılacak malzemelerin sağlamlığına dikkat edilmeli
 4. Kurulumun çok daha sağlam ve kurulumunun kolay olması için solar montaj sistemi yapılmalı.
 5. Bağlantı aparatlarının doğru ve sağlam şekilde yerlerine takılmalı

Gibi başlıca hususlardır.

Neden Güneş Enerjisini Tercih Etmeliyiz ?

Güneş enerji sistemi güneşten gelen ışınları ve foton isimli taneciklerin güneş panelleri sistemine gelmesiyle enerjiye çevirir. Foton ismi verilen tanecikler üzerlerinde bir miktar enerji bulundururlar. Bu enerji güneş panellerinde enerji üretmek için kullanılmaktadır. Güneş gelen enerji panel tarafından emilir ve içerisindeki diğer malzemeler sayesinde kullanılabilir enerjiye dönüşür. Kısaca bu enerji günümüzde endüstriyel ve yaşam alanlarında elektrik tüketiminde tasarruf etmek için ve çevre dostu bir sistem olduğundan kullanılmayı tercih edilmektedir. Tercih sebeplerinden başlıca birkaçı ise;

 1. Tükenmeyen bir enerji kaynağıdır
 2. Temiz bir enerjidir
 3. Fazla miktarda bulunur
 4. Kurulum maliyeti sonrası ucuz bir enerji kullanım şeklidir
 5. Tasarrufludur
 6. Enerji olmayan köy çiftlik gibi yerlerde enerji kullanımı sağlar

Böylelikle güneş enerji sistemi sürdürülebilir ve tükenmeyen bir enerji kaynağı olduğu için tercih edilme nedenlerindendir. Ayrıca sıcak su problemi olan bölgelerde de güneş enerji panellerinden gelen enerji kullanılarak sıcak su üretiminde yarar.

Kısaca bahsedecek olursak tercih edilmesinin başlıca sebepleri; Güneş enerjisinin devamlılığı fiyat tasarrufu enerji olmayan yerlerde enerji üretimini sağladığı için tercih sebebidir. Ayrıca sadece bununla kalmamakla beraber panel yardımı ile bağ bahçe çiftlik gibi yerlerinizdeki sıcak su üretimine de yardımcı olur. Endüstriyel alanlarda ise hem fiyat tasarrufu hem çatı montajından devlet izin enerji üretimi ve ticareti yapılmaktadır. Kendi enerjinizi karşılarken bir yerden de ürettiğiniz enerjinin bir kısmını devlet izni ile satabilirsiniz. Devlet izinli bazı araziler de sözleşmeler yapılar GES kurulumu sağlanır ve o araziye kurulumu yapan kişi veya kişiler güneş panelleri sayesinde üretmiş olduğu enerjiyi devlet destek satarak büyük paralarda kazana bilmektedir

Güneş Enerji Panelleri Sistemi Fiyatları

Güneş enerji panel sistemleri güç ve kullanım alanlarına göre fiyat değişiklikleri göstermektedir. Öğreneğin bir bağ evinde bir televizyon lamba ve buzdolabı çalıştırmaya ihtiyaç olan enerji üreten sistem fiyatı farklı endüstriyel alan da kullanılan sistem fiyatı çok daha farklıdır. Fiyat farkının sebebi ise panel sayısı montaj alanının büyüklü solar sistem kurulumunda kullanılacak aparatların ve akü sayılarına göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama birkaç fiyat verecek olursak;

200 watt güç de solar paket bir sistem televizyon uydu lamba şarj gibi elektronik aletlere yetecek güçtedir Fiyat ortalaması ise 4500 TL’den başlayıp montaj da kullanılacak olan sistem panel gibi malzemelerin fiyatları doğrultusunda değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca güneş panellerinin enerjiyi depolamasına yarayan akü sisteminin kalite ve depolama gücüne göre de fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin İçin Yazılarımız

Güneş Paneli Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Güneş Paneli Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Güneş Paneli Nedir; Güneş paneli solar sitem montaj ile alüminyum konstrüksiyon üzerine güneş paneli montaj işlemi gerçekleştirilir. Güneş paneli güneşten aldığı ısı ve ışıkları enerjiye dönüştürerek elektrikli malzemelerin çalışmasını sağlar.

Yazıya Git
Neden Güneş Enerjisi ?

Neden Güneş Enerjisi ?

Güneş enerjisi zararlı gaz salınımın olmadığı, güneş ışınlarından üretilen temiz enerji kaynağıdır. Güneşte oluşan tepkimeler sonucunda oluşan enerjinin birazı dünyaya ulaşan ışınım enerjisidir.

Yazıya Git
Güneş Enerji Sistemleri Montaj Aşamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Güneş Enerji Sistemleri Montaj Aşamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Güneş enerjisi, sürdürülebilir bir dünya için çevre dostu alternatif enerji kaynakları arasında en çok tercih edilen enerji türlerindendir. Kurulan enerji sistemlerinin planlanması ve uygulanması aşamalarının detaylı incelemelerle yapılması gerekir.

Yazıya Git

Hızlı Teklif Formu

Firmamız en yakın zamanda sizinle iletişime geçecektir.

SMT Solar Montaj Sistemleri

Solar montaj sistemleri, güneşten aldığı enerji ile yenilenebilir doğal elektrik üretimi sağlamaktadır. Bu sistemlerde çoğunlukla solar montaj sistemi bulunur. Bina cephesi, çatı veya düz arazi fark etmeksizin, solar sistemlerin yüzeylere sabitlenmesi için solar montaj sistemleri kullanılmaktadır.

Smt Enerji, PV panel montajında başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkekerinde 10 yıldan fazla montaj tecrübesi bulunmaktadır.

ONLINE KATALOG